Barwne stroje wykorzystywane w naszych występach są zaprojektowane i wykonane przez Yenny Torres, która dba o każdy detal tak, by były one unikatowe i wiernie prezentowały kubańską kulturę – co je wyróżnia, ponieważ nigdzie indziej nie znajdziesz niczego podobnego…

Galeria
Taniec

Krótka historia
tańca latynoskiego

z Tropicubą

W naszym repertuarze przygotowaliśmy dla Was nie tylko tradycyjne tańce kubańskie, ale także tańce latynoamerykańskie:

null

Salsa

null

El Son

null

Chacha

null

Conga

null

Rumba

null

Reggaeton

null

Bachata

null

Merengue

null

Samba

El Son

Ten tradycyjny kubański taniec może być uznany za przodka większości latynoskich tańców. Największą popularność zyskał pod koniec XIX w. w Hawanie i na terenie Antyli, gdzie pojawili się pierwsi tancerze. Jako gatunek jest nadal praktykowany przez artystów z całego świata, którzy wzbogacają go o nowe rozwiązania. Każdego roku w prowincji Holguin na Kubie obchodzi się festiwal El Son. Son, od którego wywodzi się Salsa, to połączenie tradycji i elegancji. Towarzyszy mu charakterystyczna kubańska muzyka, fantastyczna choreografia i niepowtarzalne stroje znanej na całym świecie kubańskiej Salsy.

El Son

Salsa

Jest wynikiem szeregu warunków społecznych, rozwoju muzyki kubańskiej i innych dziedzin sztuki z Karaibów. Zjawisko to miało swój największy rozwój pod koniec lat sześćdziesiątych. Salsa posiada zarówno elementy łacińskie jak i afro-kubańskie, a nazywana jest potocznie córką El Son.

Salsa

Conga

Taneczna i radosna Conga charakteryzuje się stałym rytmem wybijanym przez bębny. Swój początek zawdzięcza czarnoskórym niewolnikom z Afryki, którzy mieszkali na Kubie. Conga jest najważniejszym tańcem podczas karnawałów ulicznych. Grupa muzyczna Sur Caribe najsilniej rozpowszechnia ten gatunek. Santiago de Cuba to prowincja charakteryzująca się najsilniejszą tradycją w kultywowaniu tańca Conga. Kojarzący się z karnawałem Conga to ostatnia pozycja w naszym show. Będący połączeniem choreografii kabaretowych i tradycyjnych kubańskich tańców Conga jest propozycją dla każdego!

Conga

Reggaeton

Nowoczesny nurt taneczny pochodzący z Portoryko. Gatunek ten narodził się w połowie lat 90. i szybko zdobył popularność w krajach Ameryki Łacińskiej, by potem podbić serca tancerzy w USA i Europie. Wywodzi się z dancehallu i łączy z nim elementy muzyki hip-hop i latynoamerykańskiej.

Reggaeton